Благодійний внесок

Відновлення після тривалих дистанцій

Головна / Новини / Відновлення після тривалих дистанцій

Марафон — це величезне навантаження на організм, навіть якщо ви старанно до нього готувалися. Під час наукового дослідження у 1983 році з’ясувалося, що такі великі дистанції, як марафон, викликають у м’язах спортсменів запалення і некроз, які значно зменшують м’язову силу протягом 14 днів після забігу або інтенсивного тренування. Тобто вашим м’язам знадобиться мінімум 2 тижні на те, щоб повернутися до початкової позначки.

З огляду на всі ці фактори, на повне відновлення після марафону може піти від трьох тижнів до місяця. В цей час ви повинні отримувати повноцінний сон, збалансовано харчуватися і дозволити своєму тілу відновитися, балуючи його масажами, йогою і приємними для вас тренуваннями, які не стосуються бігу.

Не варто накидатися на їжу відразу ж після закінчення забігу. Ваш організм очманіє і просто поверне це все назад. Протягом перших 30-60 хвилин почніть з невеликих порцій закусок, а грандіозний обід залиште на вечір.

Багато відомих бігунів беруть відпустку на цілий місяць і присвячують його йозі і крос-тренінгу. Це може бути плавання, велосипед, функціональні тренування або танці — вирішувати вам.